Kryzys to nie przeszkoda, to wyzwanie do działania. Czy to czas postawić na swoim? Zwolnij szefa i uzyskaj niezależność finansową. Od Marudera do blogera, czyli o budowie biznesu on-line.
Postaw na swoim – buduj biznes on-line
Czemu biznes on-line? I czemu robić coś swojego? Odpowiedzi jest wiele. Albo masz już dość sowjej pracy, albo masz dość swojego szefa. Zarobki nie są odpowiednie albo właśnie stajesz przed wyborem poszukania nowej pracy.
A on-line, bo jest to najtańszy sposób na zbudowanie czegoś od zera. Może to być firma, wirtualny sklep a może zupełnie coś innego, co odmieni życie wielu osób poszukujących właśnie Twój produkt czy usługę.
Marka to ty, ty to marka
Budując swoją pierwszą mini firmę, marką i nośnikiem komunikatu jesteś właśnie Ty. Można tu śmiało, powiedzieć, że nie ma marki bez Twojej osoby. Własna firma i biznes dla wielu jest wyjściem ze strefy komfortu a dla innych naturalnym działaniem do spełnienia marzeń.
I nie tylko marzeń o finansowym dobrobycie. Oczywiście, pieniądze są ważne, tego nikt nie neguje. Ale obok obfitego wynagrodzenia wielu z nas poszukuje odpoczynku, spokoju, finezji i wewnętrznego spełnienia. A uwierzcie odniesienie sukcesu na swoim smakuje dużo lepiej, niż na stanowisku pracowniczym.
Dobra rada – inwestując w siebie inwestujesz w swój biznes. Rozwijaj się tak by w przyszłości pomóc rozwijać się innym.
Czemu warto być blogerem?
Blog to naturalny sposób przedstawienia swojego pomysłu i produktu. Zaczynając z nową firmą, musimy zadbać o stronę internetową. Blog nie tylko spełni tę rolę, ale również pomoże w zdobyciu czytelników. Prowadząc blog mamy szansę dotrzeć do naszych potencjalnych klientów, namówić ich do współpracy oraz odnieść sukces.
Warto zaznaczyć, że nie ma gwarancji na odniesienie sukcesu. Jest na pewno gwarancja na łatwiejsze podejście do promocji swojej firmy i produktów. Blog to content, a content to przekaz. Tylko od nas zależy, czy odniesiemy sukces. Nastaw się na ciężką pracę. Nastaw się na sukces.
Ile zarabia bloger?
Oj, tu nie ma ani dolnej ani górnej granicy. Są blogerzy, zarabiający 100-300zł miesięcznie a są i takie osoby, które zarabiają ponad milion rocznie. Tak, tak… najlepsi blogerzy zarabiają ponad milion złotych rocznie (czasem i więcej).
Wysokość zarobków zależy od wielu czynników. Od popularności, od tego co dajesz czytelnikom i często również od szczęścia. Na pewno rozpoczęcie blogowania kosztuje dużo mniej pieniędzy od fizycznej działalności. Będąc on-line, nie tylko masz dostęp do wszystkich klientów ale również masz szansę na zbudowanie czegoś „wielkiego”.
Rezygnować z pracy już dziś?
Spokojnie, blog to zajęcie, które może być pracą na pełen etat, ale również może być pracą dorywczą. Zawsze proponujemy zacząć pisanie, rozwijać swoje umiejętności, budować bazę klientów i dopiero w momencie, uzyskania odpowiedniej satysfakcji finansowe zrezygnować z pracy.
Oczywiście, jeśli jesteś Freelancerem, to blog świetnie wspomoże Ciebie w zdobywaniu nowych zleceń. A gdy kochasz pracę w swojej firmie i lubisz produkty, które oferujecie również możesz zaproponować szefowi, prowadzenie niezależnego bloga o branży i produktach. Może być dobrym powodem do porozmawiania o podwyżce.
Warto wiedzieć – bądź władcą swojej pracy a nie poddanym. Nie bój się walczyć o swoje.
Zacznij przygodę z blogosferą
Zaplanuj, sprawdź plan i znów zaplanuj! Nie ma pośpiechu, dobrze przemyśl swój pomysł na blog. Chcesz przecież rozpocząć budowę udanego biznesu, który ma ręce i nogi. Nie śpiesz się.
Nim kupisz swoją pierwszą domenę i rzucisz wszystko, warto się na moment zatrzymać. Przemyśleć o czym ma być twój blog? Jak chcesz przyciągać czytelników? Na czym będziesz zarabiać? Oraz ile czasu i pieniędzy chcesz zainwestować?
A gdy masz już wszystko zaplanowane, warto pomyśleć o wsparciu w budowie naszego wymarzonego miejsca on-line.
// Artykuł ekspercki Szkoły Blogera
Szkoła Blogera pomaga w rozpoczęciu przygody z blogowaniem. Inspiruje do działania, uczy, szkoli i dzieli się swoim doświadczeniem w blogosferze. Warto skorzystać z darmowej pomocy on-line dla początkujących blogerów.
To jak widzimy się on-line? Zapraszamy do nas: https://szkolablogera.pl