Lato to czas szalonych podróży w nieznane. Długie dni, ciepłe wieczory i soczysta zieleń przyrody – warunki do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu są wprost idealne. Moc pięknych wspomnień warto zatrzymać na dłużej, tworząc swoją własną fotoksiążkę z wakacji. Powrót do ciepłych miesięcy umili jesienne słotne wieczory i przypomni radosne chwile spędzone w gronie najbliższych.
Fotoksiążka z wakacji – nieograniczone możliwości tworzenia
Projektując własną wakacyjną fotoksiążkę, warto skorzystać z interesujących funkcji darmowego programu projektowego CEWE. Jedną z nich jest opcja mapy, która umożliwia prezentację trasy letniej podróży. Innym narzędziem, pomocnym w rozplanowaniu układu zdjęć, jest szablon strony. Wakacyjnego wyglądu nadają książce odpowiednio dobrane tła i cliparty.
Zamieść własny film z wakacji
Kolejną interesującą możliwością jest zamieszczenie w fotoksiążce kodu QR, który można zeskanować za pomocą tabletu bądź smartfona. Dzięki tego typu funkcji, nasze letnie wspomnienia zyskują pełen wymiar. Na kartach albumu mamy dostęp nie tylko do warstwy obrazowej, ale też powracamy pamięcią do otaczających nas dźwięków – krzyku rybitw na plaży czy festiwalowego koncertu minionego lata. Wyłącznie od nas zależy, jakie nagranie uznamy za wartościowe i na tyle ważne, aby umieścić je w wakacyjnej fotoksiążce.
Szanujmy wspomnienia, smakujmy ich treść
Wspomnienia z letnich wojaży będą bardziej intensywne, gdy zostaną utrwalone w kolorowej kronice. Po jej otworzeniu da się niemalże usłyszeć szum morza. Wakacyjna fotoksiążka stanowi coś więcej niż zwykły album ze zdjęciami – jest żywym zapisem najpiękniejszych wspomnień i chwil spędzonych w wyjątkowym gronie, przede wszystkim dzięki opcji zamieszczenia w niej filmu wideo.
Jak to możliwe? Otóż na początku użytkownik umieszcza wybrany przez siebie film wideo w systemie. Następnie nagranie otrzymuje automatycznie swój własny kod QR, który należy dodać na stronie fotoksiążki. Do odtworzenia filmu potrzebny jest już tylko jeden krok – wystarczy zeskanować kod przy pomocy smartfona lub tabletu. Warto pamiętać, że nagranie odtworzy się poprawnie na urządzeniu mobilnym, na którym jest zainstalowana aplikacja do czytania kodów QR.
Na jakie aspekty zwrócić uwagę, wybierając fotoksiążkę:
- rodzaj okładki – do bardziej nowoczesnych projektów pasuje miękka okładka lub fotozeszyt; z kolei zaś do realizacji fotoksiążek przeznaczonych na prezent doskonale nadaje się okładka twarda, płócienna lub z ekoskóry;
- rodzaj papieru – wysokiej jakości papier prezentuje się elegancko i stylowo; do stworzenia CEWE Fotoksiążki stosowany jest ten o gramaturze 150 g/m² i 200 g/m²; w ofercie znajduje się również papier premium o grubości 250 g/m²;
- jakość druku – im wyższa, tym lepsze wrażenie na odbiorcy wywoła album;
- wybór formatu – format powinien jak najlepiej pasować do charakteru naszych zdjęć; przykładowo, dla prezentacji zapierających dech w piersiach zdjęć gór czy linii horyzontu idealnie nadaje się fotoksiążka w formacie XXL Panorama; w takim albumie ekspozycja piękna natury jest najpełniejsza;
- układ strony – za sprawą funkcji darmowego programu projektowego CEWE, użytkownik może stworzyć z wakacyjnych zdjęć efektowny kolaż;
- sposób łączenia stron – ważna jest staranność wykonania, trwałość i solidność;
- przejrzystość programu do projektowania – własną CEWE Fotoksiążkę można łatwo zaprojektować poprzez autorski program, dostępny na stronie; jego zaletą jest przejrzystość i prostota obsługi; specjalny kanał na YouTube z filmami instruktażowymi i automatyczny asystent stanowią źródło dodatkowej pomocy dla użytkownika.
CEWE Fotoksiążkę można zamówić za pośrednictwem strony internetowej http://www.odbitki.fotojoker.pl/cewe-fotoksiazka.html.