Powrót do sylwetki sprzed ciąży trwa do roku od porodu i jest to normalny czas. Choć kobiety z pierwszych stron gazet zaraz po opuszczeniu szpitala wyglądają jakby w ogóle nie rodziły, ba nawet pozują z praktycznie płaskim brzuchem już kilka dni po porodzie. Niestety rzeczywistość jest zgoła inna i płaski brzuch nie jest możliwy do osiągnięcia w krótkim czasie. Dojście do formy i sylwetki sprzed ciąży trwa miesiące i nie powinno Cię to frustrować. Wręcz przeciwnie warto cieszyć się nowym etapem w życiu, podchodząc do tematu odstającego brzucha cierpliwie i z wyrozumiałością dla siebie.
Przyczyn odstającego brzucha po kilku miesiącach od porodu jest wiele, ale są na niego skuteczne sposoby. Dlatego nie załamuj rąk, tylko wprowadź w swoje życie kilka nowych nawyków!
Ile trwa powrót do formy?
To jak szybko kobieta wraca do formy po porodzie zależy między innymi od tego, czy rodziła naturalnie, czy dziecko przyszło na świat w wyniku cięcia cesarskiego. Ponadto wpływ mają również inne czynniki:
- wiek,
- styl życia i aktywność przed ciążą,
- predyspozycje genetyczne,
- waga,
- stan zdrowia,
- kondycja fizyczna.
Wzrost wagi w trakcie ciąży jest rzeczą w pełni naturalną, średnio kobieta przybiera na wadze od kilku do kilkunastu kilogramów. Po porodzie waga spada już o około 4,5 do 5 kg. Chudnięciu sprzyja karmienie dziecka piersią. To naturalne dostarczanie małej istocie cennych składników odżywczych i jest dobre również dla mamy. Organizm mamy karmiącej zużywa więcej energii, a tym samym szybciej chudnie.
Jest jednak mała ‘pułapka’- mamom karmiącym chce się bardziej jeść, ze względu na uwalniającą się prolaktynę. To ten hormon jest odpowiedzialny między innymi za uczucie głodu. Na szczęście można sobie z tym poradzić sięgając po produkty, które dają uczucie sytości, jak: ciemne pieczywo, kasze, pełnoziarniste makarony, ryby, nabiał, chude mięso.
Aktywność fizyczna – od kiedy można zacząć i jak ją wprowadzać?
Nawet jeśli przed ciążą byłaś bardzo aktywna fizycznie, to czas połogu oraz kilka miesięcy po porodzie to okres na regenerację organizmu i powolne wprowadzanie aktywności fizycznej. Pierwszą i najlepszą aktywnością są spacery. Wędrówki z wózkiem sprzyjają budowaniu kondycji i pozytywnie wpływają na ciało i ducha. Przebywanie na świeżym powietrzu jest dobre dla mamy i dla dziecka. Warto pamiętać, że nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwe ubranie.
Wśród pierwszych aktywności po okresie połogu polecana jest joga. Nie wszystkie pozycje można wykonywać, unikaj trudnych, intensywnych i obciążających organizm asan. Postaw na proste, relaksujące asany, które można wykonywać na siedząco bądź na leżąco.
Wprowadzanie aktywności fizycznej do codzienności po porodzie zależy od rodzaju porodu. Dłużej musisz się wstrzymać, jeśli poród był przez cesarskie cięcie. Zalecana jest również konsultacja z lekarzem, w celu oceny gotowości do podjęcia większej aktywności fizycznej. To najbezpieczniejszy sposób na powrót do ćwiczeń.
Naturalny spalacz tłuszczu na odstający brzuch
Spalacze tłuszczu podkręcają metabolizm i hamują apetyt- w zależności od składu i producenta. Po tego typu produkt sięgnij dopiero po zakończeniu karmienia piersią, jeśli brzuch nadal nie wrócił do formy, a ćwiczenia nie przynoszą rezultatu.
Wiele kobiet po upływie miesięcy od porodu boryka się z ‘boczkami’ i odstającym brzuchem, marząc o płaskiej powierzchni ciała w tym miejscu. Warto wtedy rozważyć wprowadzenie do diety suplementu, który wspiera proces odchudzania i pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha. Przykładem Fat Remover- naturalny spalacz tłuszczu.
Polecany jest osobom, które:
- mimo aktywności nie mogą zrzucić ‘oponki’ z brzucha,
- borykają się z nadwagą,
- mają problem z wagą stojącą w miejscu,
- chcą schudnąć w zdrowy i bezpieczny sposób.
Fat Remover to też spalacz tłuszczu z brzucha, naturalny sposób na ograniczenie apetytu i zastrzyk energii. W składzie ma ekstrakt z niepalonych ziaren kawy, jęczmienia i papryki. Każdy z tych składników pośrednio bądź bezpośrednio przyczynia się do utraty kilogramów. Kawa pobudza i zwiększa koncentrację, dzięki niej trening i każda inna aktywność, mogą spalać więcej kalorii. Zaś papryka jest naturalnym termogenikiem, polecanym w diecie. Podkręca metabolizm, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jęczmień poskramia apetyt, dając uczucie sytości.
Producent uzupełnił Fat Remover jeszcze o ekstrakt z garcinia cambogia, azjatyckiej rośliny, która wielokierunkowo działa na redukcję wagi.
Ciąża po 40 – jak wrócić do formy?
Odchudzanie po 40 jest trudniejsze niż w wieku 20 lat, również organizm kobiety po ciąży w wieku 40 lat potrzebuje więcej czasu na powrót do formy niż 20-latki. Jak pokazują statystyki na późne macierzyństwo decyduje się coraz więcej kobiet. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, jak choćby chęć kontynuowania nauki przez kobiety, robienia kariery i osiągnięcie stabilizacji zanim dziecko przyjdzie na świat.
W wieku 40 lat zrzucenie nadprogramowych kilogramów po ciąży jest trudniejsze m.in. ze względu na wolniejszy metabolizm. Spada też masa mięśniowa i swoje robią zmiany hormonalne (spadek estrogenu). Natomiast trudniejsze odchudzanie po 40 po ciąży nie oznacza, że nie jest możliwy powrót do wagi sprzed urodzenia dziecka. Wszystko można osiągnąć, ale konieczne jest racjonalne podejście. Pomocne są spalacze tłuszczu z brzucha.
Dieta na płaski brzuch
W pierwszych latach życia dziecka, kobietom nie jest łatwo skupić się na sobie i tak ma większość z nas. Jedzenie w pośpiechu, nieodpowiednio zbilansowane, mocno przetworzone, do tego napoje energetyczne, dużo słodzonych i gazowanych oraz kawy okraszonej mlekiem i cukrem nie sprzyjają płaskiemu brzuchowi. Dlatego najważniejsza w diecie jest eliminacja tzw. śmieciowego jedzenia, mocno przetworzonych gotowych produktów, słonych przekąsek i słodyczy.
Dieta powinna być dostosowana do stylu życia mamy, czyli musi dostarczać tyle kalorii, ile potrzebuje. Świetnym wyborem na płaski brzuch, ale też po to, by jeść zdrowo i żyć zdrowo, jest wybór diety śródziemnomorskiej, która uznawana jest za jedną z najzdrowszych na świecie.
Nie zapomnij o wodzie
Jeśli sięgasz po szklankę z wodą bądź po butelkę, tylko gdy odczuwasz pragnienie, to znak, że Twój organizm już o nią woła! Dlatego nie zapominaj o piciu wody w ciągu dnia. Zalecane jest wypicie pomiędzy 2 a 3 litry wody każdego dnia. Na każdy kilogram ciała zaleca się około 35 mililitrów wody dziennie. Przykładowo, kobieta, która waży 65 kg, powinna wypić ok. 2,3 l wody (65×35). Wliczają się w to posiłki, jak zupy, napoje oraz owoce, mleko i inne produkty, które zawierają wodę. Ilość dostarczanej wody jest uzależniona również od stylu życia i aktywności w ciągu dnia.
Woda sprzyja utracie tkanki tłuszczowej:
- podkręca metabolizm- spalasz szybciej i więcej kalorii,
- ogranicza apetyt- daje uczucie sytości (to najlepsza zupełnie niekaloryczna przekąska),
- tłuszcz jest szybciej metabolizowany,
- pijąc szklankę wody przed posiłkiem, zmniejszysz zjadaną porcję (według badań ten prosty zabieg sprawi, że dostarczysz o kilkanaście do kilkudziesięciu kalorii mniej każdego dnia).
Picie zimnej wody to dodatkowe spalanie kalorii. Organizm musi podnieść temperaturę wypijanego płynu, na co wydaje energię i spala kalorie.
Gdy waga stoi – co zrobić?
Najważniejszym elementem odchudzania po ciąży jest zdrowe odżywianie. Naturalne jest, że w pierwszych tygodniach waga szybciej może spadać, a w pewnym momencie się zatrzyma. Jednak zdrowy spadek wagi wymaga cierpliwości.
Jeśli waga stoi pomimo kontynuacji diety i aktywności fizycznej, złym pomysłem są głodówki i coraz drastyczniejsza dieta czy bardzo małe posiłki. Prowadzą one do osłabienia, zmęczenia i w efekcie do utraty motywacji. Lepiej sięgnąć po naturalny spalacz tłuszczu. Suplement podkręci metabolizm, doda energii i będzie tarczą na wypadek chęci pochłonięcia całej lodówki.
Po szybkim spadku wagi na początku diety, etap stagnacji może się pojawić, więc przyjmij go jako coś naturalnego. Jednak nie zrażaj się, a sięgnij po wsparcie pod postacią suplementu.
Zrzucenie nadprogramowych kilogramów po ciąży może trwać kilkanaście miesięcy i jest to zdrowy, bezpieczny sposób. Drakońskie diety nie służą powrotowi do formy, zazwyczaj dają krótkotrwały efekt.
Artykuł sponsorowany