Polisy chroniące przed koniecznością ponoszenia kosztów naprawy smartfona są coraz częściej kupowane zarówno przez Polaków, jak i mieszkańców innych krajów Europy. Smartfony są delikatne, przez co ulegają uszkodzeniu nawet na skutek lekkiego uderzenia bądź upadku z niedużej wysokości. Warto dowiedzieć się, w jakiś sposób sprawdzić, czy polisa pokryje koszty naprawy posiadanego telefonu.
Przeczytaj dokładnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia
Aby sprawdzić, jaki zakres ochrony ubezpieczeniowej gwarantuje polisa, należy przeczytać dokładnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Jest to podstawowy dokument, który otrzymuje osoba zainteresowana polisą. Jej obowiązkiem jest przeczytanie go przed podpisaniem umowy – w przeciwnym razie może okazać się, że ubezpieczenie jest niedopasowane do potrzeb osoby je kupującej. Najczęściej w takiej sytuacji okazuje się, że nietrafiony zakup musi zostać w pełni opłacony, gdyż ubezpieczyciel nie przewiduje możliwości wcześniejszego zerwania umowy bez płacenia pełnej składki. Jednym z wyjątków jest oferta https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance, która umożliwia rezygnację z produktu przez 14 dni od dnia podpisania umowy i zwrot całej składki.
Aby uniknąć kłopotów z ewentualnym zrywaniem umowy z ubezpieczycielem, wystarczy zapoznać się z OWU. Najważniejszą częścią dokumentu jest sprawdzenie zakresu obowiązywania ochrony oraz listy wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego. Im krótsza jest ta lista, tym lepiej dla klienta. Warto jednak dobrze się w nią wczytać, by uniknąć sytuacji, w której polisa nie obejmuje pokrycia kosztów naprawy awarii, na której wystąpienie jest najbardziej narażony posiadany przez nas smartfon.
Porównanie w Internecie
Jeśli nie jest się zdecydowanym na zakup konkretnej polisy, można najpierw skorzystać z szybkiego porównania różnych ofert w Internecie. Wystarczy wejść na strony internetowe różnych ubezpieczycieli, a następnie przyjrzeć się najważniejszym fragmentom OWU. Zwykle dokument jest udostępniany online, dzięki czemu można przeczytać go w dowolnym momencie.
Po wybraniu kilku najlepiej prezentujących się ofert, można udać się do ubezpieczalni, by tam porozmawiać z jej pracownikiem i przeczytać cały dokument. Nie warto się z tym spieszyć, a ewentualne ponaglenia ze strony agenta ubezpieczeniowego – ignorować. Jeśli jakiś fragment Ogólnych Warunków Ubezpieczenia jest niejasny, powinno się poprosić o jego wyjaśnienie. W ten sposób zyska się gwarancję, iż wybiera się ubezpieczenie o odpowiednim zakresie ochrony.