Przyczyn tego bólu jest bardzo wiele – mogą to być kłopoty neurologiczne, problemy ze wzrokiem, chore zęby lub nawet małe, nieuświadomione uszkodzenia kręgosłupa.
Należy dodać także wszystkie te czynniki, które wynikają z naszego trybu życia, a więc: nieleczone infekcje, przejedzenie, zatrucie nikotyną lub alkoholem. Inne możliwe przyczyny bólu to zaburzenia hormonalne lub nerwowe i problemy z nadciśnieniem.
Czasem trochę trwa, zanim lekarz odkryje prawdziwą przyczynę cierpienia, ale póki co najczęściej odkładamy wizytę u specjalisty i wolimy zażywać olbrzymie ilości leków przeciwbólowych.
Bywa też tak, że ból głowy wynika z "błahej" przyczyny, na przykład przepracowania lub przemęczenia, więc zanim sięgniemy po kolejną tabletkę, spróbujmy najpierw sposobów bardziej naturalnych:
Sok z marchwi i szpinaku
W sokowirówce robimy sok z 2 dużych marchewek, osobno wyciskamy sok z garści świeżego szpinaku. Mieszamy oba soki i pijemy dwa razy dziennie po pół szklanki. Ten sok nie tylko uśmierzy ból, ale wzmocni także organizm i pomoże osobom mającym anemię.
Napar z suszonych kwiatów pierwiosnka i bratka
Zalewamy łyżkę suszonych kwiatów pierwiosnka lekarskiego i łyżeczkę suszonych kwiatów bratka polnego szklanką wrzątku. Po dziesięciu minutach przecedzamy. Ten ziołowy napar można pić dwa razy dziennie po pół szklanki.
Kompres z soku cytrynowego – na bóle migrenowe
Wyciskamy sok z jednej cytryny i zamaczamy w nim gazę jałową. Przykładamy na skronie i czoło i zostawiamy na około pół godziny. Najlepiej, gdy sok jest schłodzony.
Okłady z kapusty
Zgniatamy kilka liści białej kapusty i przykładamy je na około pół godziny do czoła, skroni i na kark kilka razy dziennie.
Nie denerwuj się!
Ponieważ bóle głowy bardzo często wynikają ze zdenerwowania i napięcia, pomóc może odpoczynek w zacisznym, zaciemnionym pokoju oraz ciepła kąpiel.
Gdy bóle głowy są jednak częste i uciążliwe poprośmy o pomoc lekarza, fachowa porada pozwoli pozbyć się uporczywego bólu, który potrafi męczyć nawet kilka godzin dziennie