- Czyszczenie gąbki – W gąbce zarówno tej naturalnej jak i syntetycznej, po pewnym czasie zbiera się brud i resztki mydła. Możesz te zanieczyszczenia usunąć za pomocą soku z cytryny. Włóż gąbkę do niewielkiego naczynia tak aby była lekko ściśnięta i polej sokiem. Pozostałą skórką obłóż gąbkę i zalej ją gorącą wodą na 24 godziny. Po tym czasie gąbkę dobrze wypłucz.
- Czyszczenie srebra – Sok z cytryny wymieszany z popiołem (z papierosów lub innym) na gęstą papkę likwiduje poczerniałe miejsca na wyrobach ze srebra. Po tym zabiegu musisz przedmioty opłukać letnią wodą i wytrzeć do sucha. Metoda druga: na 1 litr wody dodaj po łyżce octu (10%) i sody oczyszczonej, zanurz srebra w roztworze (nie mogą wystawać) na 15 minut a następnie opłucz i starannie powycieraj miękką szmatką.
- Rattan – Meble z rattanu i wikliny, aby zabezpieczyć przed matowieniem, można konserwować roztworem wody, soku z cytryny i wody utlenionej (proporcje odpowiednio 1 litr : 4 łyżki : 4 łyżki).
- Bambus – Do czyszczenia bambusa używaj wody z dodatkiem soli.
- Białe plamy na meblach po gorących naczyniach na drewnianych meblach – Usuniesz je gęstą papka z soli i oliwy, która nałóż na splamione miejsce i zostaw na trzy godziny.
- Tłuste plamy na drewnianej nie lakierowanej podłodze – Takie plamy zejdą pod wpływem benzyny ekstrakcyjnej i talku połączonych w gęstą papkę. po wyparowaniu benzyny pozostały proszek należy usunąć i przetrzeć powierzchnię szmatka zwilżona ciepłą wodą z dodatkiem płynu do zmywania naczyń.
- Czarne rysy na podłodze po gumowych podeszwach można czyścic terpentyną albo zwyczajną gumka do mazania.
- Farbujące buty – Jeśli buty farbują ci rajstopy przetrzyj je szmatką nasączoną octem lub spryskaj lakierem do włosów. Buty możesz włożyć dopiero gdy całkowicie wyschną.
- Świece palą się jaśniej i wolniej się stapiają, jeśli naokoło knota podsypiemy trochę soli.
- Szuflady. których wyciąganie i wsuwanie sprawia trudność smarujemy suchym mydłem.
- Parasol czyści się miękką szczoteczką maczaną w spirytusie denaturowym.
- Lustra najlepiej czyści się kredą rozrobioną ze spirytusem.
- Klamki i okucia z mosiądzu najlepiej czyścić kredą rozrobioną ze spirytusem. Zielone naloty czyścić kwasem z kiszonej kapusty z popiołem lub solą zwilżoną octem.
- Złocone ramy można wyczyścic przekrojoną na pół cebulą.