Współcześnie na rynku jest dostępny szeroki wybór soczewek – klienci mogą nabyć: soczewki progresywne, soczewki sferyczne czy soczewki toryczne. Pojawienie się takich produktów na sklepowych półkach, rewolucjonizowało sposób myślenia o korygowaniu wad wzroku.
Pacjenci, u których zdiagnozowano wady wzroku, mogą sięgnąć zarówno po tradycyjne okulary, jak i po wspomniane soczewki kontaktowe. Ważne, by przy wyborze pomógł lekarz. Ten powinien wziąć pod uwagę dotychczasowy styl życia swojego pacjenta i jego codzienną aktywność fizyczną.
Nie zawsze soczewki kontaktowe muszą być podstawowym produktem, za pomocą którego będzie korygowana wada wzroku. Jeżeli pacjent jest przyzwyczajony do okularów i nie chce z nich zrezygnować, to po soczewki może sięgać tylko wówczas, gdy np. zamierza być aktywny fizycznie. Takie rozwiązanie jest popularne – wielu pacjentów decydują się na połączenie okularów właśnie z soczewkami.
Dla kogo soczewki progresywne?
Soczewki progresywne zostały stworzone z myślą osobach mających problem z wyraźnym widzeniem przedmiotów ustawionych zarówno blisko, jak i daleko – to choroba określana jako starczowzroczność. Ten rodzaj soczewek jest polecany głównie osobom po 40. roku życia, które są zainteresowane rozwiązaniem alternatywnym dla okularów.
Współcześnie soczewki progresywne są dostępne w ofercie wszystkich liczących się na rynku producentów soczewek: Johnson & Johnson, Bausch&Lomb, czy Alcon. W praktyce oznacza to, że każdy zainteresowany może znaleźć produkt spełniający jego oczekiwania. Poszczególni producenci stosują różne technologie, mające zagwarantować użytkownikom komfortowe korzystanie z ich wyrobów.
Co warto wiedzieć o soczewkach progresywnych?
Produkowane soczewki progresywne to nowoczesne produkty, znacząco różniące się od tych, które były dostępne na rynku jeszcze pół wieku temu. Producenci wyrobów przeznaczonych dla osób ze starczowzrocznością przykładają szczególną uwagę nie tylko do tego, by ich użytkowanie było dla konsumentów komfortowe, lecz także, by poszczególne linie produktów uwzględniały indywidualne cechy użytkowników, np. środowisko ich pracy czy aktywność fizyczną.
Soczewki progresywne są produkowane z myślą o różnych okresach noszenia. Przykładami są: miesięczne wieloogniskowe soczewki Balanced Progressive Technology zaoferowane przez CooperVision czy jednodniowe Focus Dailies Progressives stworzone przez Ciba Vision. Szeroki wybór produktów sprawia, że coś dla siebie znajdą zarówno osoby zainteresowane zmianą okularów na soczewki kontaktowe, jak i użytkownicy potrzebujący soczewek tylko na chwilę.
By widzieć lepiej
Nowoczesne soczewki progresywne są opracowywane z myślą o klientach wymagających i zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami. Z uwagi na specyficzną wadę wzoru jaką jest starczowzroczność, są one produkowane w oparciu o przetestowane technologie. By widzieć lepiej, nie trzeba szukać – wystarczy zainteresować się wyrobami zaoferowanymi przez światowych producentów soczewek kontaktowych.