Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 października 2007 roku w jednym z najciekawszych miejsc Warszawy, Pałacu Sobańskich.
Zmiany ekonomiczne i socjologiczne współczesnego świata stworzyły nowy model partnerstwa w rodzinie i wzmocniły pozycję kobiet w biznesie. Zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na pytania: Jak zmienił się styl życia kobiety w XXI wieku? Z jakimi wyzwaniami musi sobie radzić kobieta i w jaki sposób może im sprostać?
Konferencja ma na celu zaprezentowanie obrazu kobiety XXI wieku w trzech aspektach.
Pierwszy z nich przedstawi temat w ujęciu socjologicznym, pokazując jak zmieniła się pozycja kobiety i mężczyzny w życiu prywatnym i zawodowym. Omówione zostanie partnerstwo w związkach i wzajemne respektowanie swoich praw. Przedstawione zostaną wyzwania stojące przed współczesną kobietą:
Jak utrzymać więzi rodzinne będąc aktywnym zawodowo?
Czy kobietom udaje odnaleźć się w nowej rzeczywistości biznesowej, a mężczyznom w partnerskim modelu rodziny? Czym jest dla nas sukces i jakimi sposobami go osiągamy? Co tracimy, a co zyskujemy i jakim kosztem się to odbywa?
Drugi aspekt przedstawi zmiany w świecie biznesu, jaką rolę zajmują w nim kobiety. Jakimi są menedżerami a jakimi podwładnymi? Kobiecy styl zarządzania znacznie odbiega od męskiego, świadomość tego pozwala zwiększać potencjał całej firmy i dzięki temu generować stały jej rozwój. Na czym jednak polega ta różnica? Jak kobiety radzą sobie w polskiej kulturze biznesu zorientowanej na szybki sukces i twarde wartości?
Aspekt trzeci to spojrzenie międzykulturowe prezentujące pozycję kobiety w innych krajach. Jak różni się postrzeganie ról kobiecych i męskich w kulturach o wysokim wskaźniku męskości, a jak w kulturach zorientowanych na wartości miękkie? Jak postrzegają kwestie genderowe kultury zorientowane na rywalizacje, a jak kultury zorientowane na relacje socjalne?
Przedstawimy różne perspektywy oraz rozwiązania, które z powodzeniem przyjęły się w innych kulturach. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które z nich możliwe są do zrealizowania w Polsce. Prelegenci skupią się na tym, co można i warto zmienić na lepsze oraz w jaki sposób to osiągnąć.
Pierwszy dzień Konferencji zakończy panel, na którym zostaną przedstawione sposoby radzenia sobie z wyzwaniami poprzez doskonalenie własnych umiejętności. Jak wykorzystać własne predyspozycje i rozwinąć umiejętności komunikacyjne, efektywnie realizować plany oraz nimi zarządzać.
Wieczorem, dla uczestników Konferencji przewidziany jest uroczysty bankiet, na którym, już w kuluarach, można będzie podzielić się własnymi refleksjami oraz doświadczeniami na temat roli kobiety i mężczyzny we współczesnym świecie.
Drugi dzień Konferencji stanowić będą warsztaty. Każdy z uczestników będzie miał możliwość uczestnictwa w zajęciach, związanych z jego indywidualnymi zainteresowaniami, w dwóch z czterech warsztatów do wyboru.
Partnerami Konferencji będą firmy międzynarodowe, które w ramach strategii wewnętrznych stawiają na rozwiązywanie wyzwań genderowych. Firmy, które nie tylko zatrudniają kobiety, ale także wspierają ich możliwości rozwoju zawodowego.
Konferencja Kobieta XXI wieku nie jest skierowana wyłącznie do kobiet, ale również do mężczyzn, którzy dostrzegają rolę kobiety w biznesie i dążą do budowania firmy w oparciu o kompetencję i wiedzę kobiet.