Mylisz się. Prawdopodobieństwo zarażenia wirusem HIV już dawno przestało tak zwanym grup ryzyka. Współcześnie mówi się o ryzykownych zachowaniach seksualnych, do których należy przede wszystkim seks z przypadkowych partnerem bez prezerwatywy.
Kondom chroni nie tylko przed zajściem w ciąże, ale także przed chorobami przenoszonymi droga płciowa, a do takich właśnie należy AIDS. Wirusem HIV nie można się zarazić przez podanie ręki ani pocałunek, ale przez kontakt z krwią, spermą wydzieliną z pochwy. Według najnowszych badań kobiety 2,5 raza częściej zarażają się HIV niż mężczyźni.
Wynika to z faktu, ze powierzchnia błony śluzowej narządów płciowych kobiet jest większa niż mężczyzn. Jeśli kobieta ma w pochwie jakieś infekcje, mikrourazy , pęknięcia czy nadżerki staję się bardziej narażona na przejęcie wirusa. Po za tym nasienie przebywa w jej organizmie dość długo.
Często wirus HI przez lata pozostaje utajniony, nie dając żadnych objawów chorobowych, więc wiele zakażonych osób nawet nie podejrzewa u siebie jego obecności. Pamiętaj, każdy Twój partner seksualny może być nosicielem wirusa HIV. Nawet jeśli twój mąż jest jedynym mężczyzna z jakim spałaś, nie znaczy ze cię ten problem cię nie dotyczy. Jeśli bowiem cię zdradza, może się zdarzyć ze zarazi siebie a potem ciebie. Do tego, by się zarazić, wystarczy jeden stosunek z osobą chorą.