Gładka, dobrze napięta skóra, jasna, średniej grubości, z tendencją do rumieńców to cera normalna. Cienka o odcieniu białym, białoróżowym łuszcząca się – cera sucha. Gruba,o odcieniu szarawo żółtawym, błyszcząca, skłonna do rozszerzonych porów i wągrów to cera tłusta. Nos i jego okolice, przestrzeń między brwiami i brodą tłuste, a boczne części twarzy suche znamionują cerę mieszaną. Pielęgnacja cery przy wszystkich rodzajach skóry polega między innymi na prawidłowym oczyszczaniu jej, odżywianiu, zapobieganiu niekorzystnemu działaniu wpływów atmosferycznych. Pielęgnacja cery zmienia się w zależności od wieku. Najprostszym sposobem pielęgnacji skóry bez względu na wiek są maseczki kosmetyczne, dostępne na rynku, ale także możliwe do wykonania w warunkach domowych.
Coraz bardziej zmęczeni cywilizacją zanieczyszczeniem środowiska odczuwamy potrzebę kontaktu z naturą, sięgamy chętnie po kosmetyki naturalne, cieszące się coraz większym zaufaniem na świecie.
Do najbardziej naturalnych dostępnych kosmetyków należą maseczki kosmetyczne np. Maseczka bananowa – Hollywoodzka chętnie stosowana przez wiele znanych gwiazd filmowych ze względu na szybkie rezultaty, przywracające świeży ładny wygląd cery. Maseczka ta nawilża, wygładza, odżywia skórę. Przeznaczona jest dla osób z suchą skórą.
A oto przepis:
1 banan obrać ze skóry, rozgnieść na papkę dodając żółtko z kurzego jajka rozprowadzić na twarz i szyję. Po 30 minutach zmyć na przemian ciepłą i zimną wodą.
Maseczka winogronowa
Przeznaczona dla każdego rodzaju skóry ma właściwości nawilżające, odżywcze. Z kilku winogron wycisnąć sok, posmarować nim twarz, szyję, po 15 minutach zmyć.
Maseczka cukrowa
Znana już w Starożytności ze względu na korzystne działanie przywracające skórze blask i jedwabisty wygląd.
Jedną łyżeczkę miodu rozcieramy na spodeczku i podgrzewamy na parze. Ciepłą maseczkę kładziemy na twarz i szyję przy pomocy pędzelka lub pałeczki. Pod oczy wklepujemy specjalnie przeznaczony do tego celu krem, pamiętając, że wklepywanie kremu pod oczy zaczynamy zawsze od nosa w kierunku skroni, a następnie dołem od skroni do nosa. Po 30 minutach maseczkę zmywamy ciepłą przegotowaną wodą.
Po dokonaniu zabiegów pielęgnacyjnych cery przystępujemy do makijażu.
Na elegancję i urok kobiety, wpływa wiele elementów, których całość dopiero tworzy piękno. Oprócz estetycznego wyglądu i starannie uczesanych włosów-wielką rolę odgrywa makijaż. Dobry makijaż, bowiem stwarza wiele możliwości. Pozwala z twarzy wydobyć to, co w niej najpiękniejsze, podkreślić indywidualne cechy i zatuszować mankamenty urody.
Aby właściwie i naturalnie wykonać makijaż musimy poznać własną twarz, ustalić typ i osobowość i tak dobrać kosmetyki, aby harmonizowały z karnacją skóry, kolorem włosów i oczu.
Dla uzyskania dobrego efektu makijażu potrzebne jest prawidłowe oświetlenie: makijaż dzienny robimy zawsze przy oświetleniu dziennym, naturalnym: makijaż wieczorowy, przy świetle zbliżonym, do tego, które będzie nas oświetlać wieczorem.
Nim przystąpimy do makijażu musimy zastanowić się, co pragniemy osiągnąć, jaki efekt. Generalna zasada: wybrać z lansowanych tendencji mody to,co jest zgodne z naszym typem urody i pomoże wydobyć indywidualne cechy.
Autor: Elżbieta Skowron Życińska
Wszelkie prawa zastrzeżone. Wtórna publikacja, kopiowanie lub rozpowszechnianie powyższej treści lub zdjeć produktu, bez zgody firmy jest zabronione