Biustonosz, a kształt piersi – o czym należy pamiętać przy jego wyborze

Dobrze dobrany biustonosz ma ogromne znaczenie dla piersi zarówno pod względem zdrowotnym, jak i wizualnym. Wybór rozmiarów tego elementu codziennych stylizacji jest ogromny – od A do KK. Niemniej jest jego modeli.

Czym więc należy się kierować i jak się zmierzyć, aby wybrać dla siebie idealny stanik?

Dobry biustonosz – podstawa garderoby każdej kobiety

Bagatelizowanie roli jaką pełni w damskiej garderobie biustonosz, to ogromny błąd. To, że znajduje się on pod ubraniem, nie oznacza, że jest mniej ważny niż np. bluzka. Jest nawet ważniejszy. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że pełni on funkcję estetyczną – żadna, nawet najlepsza koszulka nie będzie się dobrze prezentowała w duecie ze źle dobranym stanikiem, który wymodeluje i odpowiednio podniesie biust.

Po drugie, dobrze dobrany biustonosz, to zminimalizowanie ryzyka deformacji piersi (a często nawet ich chorób), a ponadto bólu kręgosłupa, ramion oraz pleców.

Właściwy biustonosz – jak go dobrać?

1. Na początku należy zmierzyć obwód. W tym celu przekładamy centymetr ściśle biustem (na wydechu), a następnie odejmujemy od 5 do 10 cm. Jeśli więc obwód wynosi 95, należy kupić stanik o obwodzie 90 lub 85.

2. Najluźniejsze, średnie i najciaśniejsze – to trzy zapięcia, które są w każdym staniku. Jeśli wybrany przez nas biustonosz zapinamy od razu na najciaśniejsze, wówczas należy odłożyć go na półkę. Jako, że ta część garderoby z czasem po kilku praniach się rozciąga, należy mieć w niej zapas, aby móc zapiąć ją ciaśniej niż miało to miejsce przy zakupie.

3. Jak prawidłowo przymierzać stanik? Najpierw pochylamy się delikatnie do przodu, zapinamy go na najluźniejszy zacisk i zakładamy ramiączka. Bierzemy w dłoń prawą lewą pierś i układamy ją ruchem wygarniającym w miseczce. Potem kolej na prawą pierś.

4. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia odpowiedniego fasonu biustonosza. Aby wybrać odpowiedni, należy kierować się przede wszystkim kształtem piersi. Każdy z nich łączy jedno – miseczki stanika, które powinny być do siebie zbliżone. Dzięki nim, biust będzie odpowiednio wymodelowany, co w konsekwencji zapobiegnie jego uciekanie na boki, a tym samym – optycznemu poszerzeniu sylwetki.

5. Fiszbina z boku nie może być na biuście ani też na plecach. Gdy już wybierzemy odpowiedni stanik, warto iść za ciosem i kupić kilka sztuk. Takie działania opłacają się m.in. podczas zakupów w hurtowni odzieży (http://hurtownialuka.pl/pl/3-odziez)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *