- Namiętny masaż wygładza cerę – Jeśli po miłosnych uniesieniach spoglądamy w lustro, z miłym zaskoczeniem dostrzegamy w nim inną, piękniejszą twarz: bez sińców pod oczami, bez pryszczy i zmarszczek. Seks działa jak wizyta u kosmetyczki. Poprawia ukrwienie, osusza gruczoły łojowe, napina skórę twarzy.
- Seks łagodzi ból, zapobiega przeziębieniu – Regularne współżycie uaktywnia system odpornościowy. Namiętni kochankowie rzadko miewają grypę i katar. Gdy na miłosne igraszki wybrali noc – ryzyko zachorowania spada do minimum, gdyż system immunologiczny działa wtedy najintensywniej. W czasie aktu miłosnego aktywniej pracują nadnercza, wydzielając substancje hamujące stany zapalne. Seks rozluźnia mięśnie i rozgrzewa, przez co łagodzi bóle reumatyczne i migreny.
- Amory potęgują i przyspieszają zarost – Mężczyzna, który chce zapuścić brodę lub wąsy, powinien intensywnie się kochać. Wydzielający się w czasie aktu miłosnego testosteron sprawia, że zarost staje się równy i gęsty.
- Orgazm opóźnia proces starzenia się – Kobieta, która prowadzi regularne życie seksualne i często przezywa orgazm, ma mniej zmarszczek niż koleżanki, które rzadko się kochają. Lekarze są zdania, że seks powstrzymuje biologiczne objawy starzenia się. Co więcej, uważają, że usatysfakcjonowani kochankowie czują się także młodsi psychicznie. Nic tak nie poprawia formy, jak chęć bycia atrakcyjnym seksualnie.
- Miłosne uniesienia wprowadzają w stan euforii – Partnerzy, którym seks przynosi zadowolenie, kochają się często i chętnie. Udane życie erotyczne jest dla nich dynamicznym impulsem: planują, działają, wszystkie zamierzenia doprowadzają do końca. Chcąc podzielić się swoją radością – obdarowują się erotycznym spełnieniem. Tworzy się koło: nie błędne, lecz dopingujące. Badania wykazały, że osoby usatysfakcjonowane seksualnie prawie nigdy nie popadają w depresję.
- Częste stosunki ujędrniają pośladki – Jeśli chcemy, by ten atrybut kobiecości wzbudzał pożądanie, nie musimy męczyć się w siłowni. Wystarczy regularnie się kochać. Podczas stosunku mięśnie pośladków rytmicznie napinają się i rozluźniają – jak przy ćwiczeniach gimnastycznych.
- Spełnienie seksualnie uwalnia od lęków – Gdy czujemy się pożądani, odrzucamy wszelkie obawy. Ramiona ukochanej osoby z jednej strony chronią przed złem tego świata, z drugiej dodają pewności, że pokonamy zły los.
- Regularne współżycie łagodzi stres – Pieszczoty działają podobnie jak rozluźniający masaż, pocałunki wprawiają w stan błogości. W organizmie tworzy się równowaga hormonalna, co sprawia, że mamy dobry nastrój, jesteśmy odprężeni i zadowoleni.
- Słodkie igraszki nie pozwalają utyć – Łakocie wprowadzają w stan błogiego zadowolenia. Seks działa tak samo. Kto więc nasyci się uprawianiem miłości, nie tęskni już za słodyczami.
- Podniecenie dodaje blasku włosom – Aktywne życie seksualne pobudza wydzielanie hormonów i stabilizuje ich stężenie we krwi. Ten skomplikowany proces ma pozytywny wpływ na urodę włosów i paznokci: lepiej rosną, są zdrowe, błyszczące, nie łamią się i nie rozdwajają.
- Pieszczoty wyostrzają refleks – W sypialni nasze zmysły pracują na wysokich obrotach. Jesteśmy wrażliwi na dotknięcia, pocałunki, odbieramy nawet delikatne muśnięcia kosmykiem włosów. Nauczeni tego, poza łóżkiem reagujemy w podobny sposób: lepiej widzimy, słyszymy, potrafimy skoncentrować się na drobiazgach.
- Zbliżenia podnoszą sprawność intelektualną – W czasie stosunku płciowego mózg zostaje odpowiednio ukrwiony, dopływa do niego potężna dawka tlenu, co w istotny sposób polepsza naszą zdolność logicznego myślenia.
- Ekstaza rozbudza wyobraźnię – Orgazm działa jak narkotyk: odrywa od ziemi, sprawia, że przez tych kilka cudownych sekund przestajemy myśleć i analizować. Uaktywnia się za to nasza wyobraźnia – widzimy fantastyczne obrazy, przemierzamy nierealny świat. I mimo że orgazm mija, pamięć o tym, co przeżyliśmy, zostaje.
- Namiętny kochanek pomaga w karierze – Seks to fizyczne okazywanie miłości, ale także psychologiczna gra. Jeśli potrafimy osiągnąć sukcesy w miłości, czujemy się silniejsi i bardziej wartościowi. A od pewności i wiary w siebie do sukcesu zawodowego droga niedaleka.
Źródło: Trybuna Śląska – 20-21 listopad 2004