Cieniowanie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla mistrzów ołówka. Okazuje się, że magiczna sztuka blendowania jest w zasięgu rąk każdej kobiety z odpowiednio wyposażoną kosmetyczką. O czym mowa? O rozcieraniu cieni na powiekach, czynności, która wielu z nas wydaje się być czymś niesamowicie skomplikowanym. W rzeczywistości na wszystko jest jakiś patent i zapewniamy Was o tym bez cienia wątpliwości.
Blendowanie cieniami nie ma nic wspólnego z gotowaniem!
Blendowanie wielu osobom kojarzy się z urządzeniem, które znajduje zastosowanie w kuchni dzięki posiadanym trybom: rozdrabniania, ubijania lub miksowania produktów. Oczywiście, jest to trafne skojarzenie, nie mniej technika blendowania nieco inaczej wygląda w odniesieniu do makijażu. Blendowanie cieni polega na ich rozcieraniu na powiece oka w taki sposób, aby pojawił się gradient, czyli stopniowe przyciemnianie oka w jego zewnętrznym kąciku. Kolor powieki w kierunku nosa powinien stopniowo jaśnieć aż do całkowitego zaniku cienia. Zdecydowanie ta metoda wykonywania makijażu oczu jest warta zachodu, bowiem efekt z zastosowaniem blendowania cieni jest zniewalający!
Makijaż wieczorowy z Color Riche L’oreal Paris
Cienie nakładamy na powieki za pomocą patyczków do uszu, gąbeczek lub pędzli. W przypadku blendowania musimy mieć na uwadze, że zbyt twardy pędzelek może nam nie tylko zetrzeć cień z powieki, ale też podrażnić okolice oczu. Istnieje wiele technik malowania oczu cieniami; używamy cieni pojedynczych, jak np. Blue Jean Color Riche L’ombre Pure od L’oreal Paris, który dzięki formule GEL-INSIDE wyjątkowo długo utrzymuje się na naszych powiekach. Innym sposobem podkreślania oczu jest klasyczny smoke eyes, czyli efekt “przydymionego oka” bądź blendowanie kolorów od najjaśniejszego do najciemniejszego. W przypadku eksperymentowania z kolorami warto mieć przy sobie Color Riche Les Ombres w palecie trzech współgrających ze sobą linii kolorystycznych. Technologia Color Boost wraz z selektywnie wybranymi pigmentami dają efekt intensywnej, nasyconej barwą powieki. Kremowa konsystencja sprawia, ze nakładanie cienia za pomocą dwustronnego aplikatora na powiekę jest przyjemnym rytuałem. Jeśli zależy nam na dotrzymaniu kroku aktualnym trendom, linia Shocking, jak nazwa wskazuje, pozwoli nam zaszokować znajomych i wyróżniać się wśród bankietowych gości niestandardowymi kolorami i fantazją. Równomiernie rozprowadzony cień i podkreślenie oczu to cel każdej wizażystki. Rozcierając na powiekach cienie z linii Color Riche możemy liczyć na długotrwały efekt przyciągającego wzrok makijażu. Jak blendować cienie? Oto instrukcja malowania oczu krok po kroku z użyciem techniki blendowania:
- Rozprowadź na powiece najjaśniejszy kolor z używanej palety barw jako bazy (tu dobrze sprawdzają się cienie beżowe, o kolorze zbliżonym do barwy skóry lub białe);
- Nakładając puder na całą twarz, nie zapomnij o powiekach!
- Nałóż na powiekę cień, najlepiej w naturalnym kolorze skóry, aby kolejne barwy mogły się na nim blendować;
- Obrysuj oko używając cieniutkiego pędzla i cienia;
- Rozetrzyj za pomocą specjalnego rodzaju pędzla kolor na krawędziach oka i dołóż cienia, blendując cienie kolistymi ruchami dla uzyskania lepszego efektu; w ten sposób nie zetrzesz go całkowicie z powieki.
Reasumując: jasny cień powinien znaleźć się nad załamaniem oka, w kąciku i delikatnie wychodzić na powiekę. Ciemne barwy powinny znaleźć się w zewnętrznym kąciku oka, przyciemniając je. Cień bazowy służy do blendowania cieni na powiece, przy czym najlepiej w tej roli sprawdza się średni brąz lub matowy beż.
Idealny makijaż krok po kroku
Wizażyści przestrzegają przed nakładaniem ciemnych cieni na łuk brwiowy, gdyż wygląda to dość nienaturalnie. Na umytą twarz nakładamy korektor maskujący niedoskonałości. Następnie twarz i szyja powinny zostać nawilżone odpowiednim kremem, a po jego wchłonięciu można zastosować podkład matujący, który doskonale zapobiega świeceniu się skóry na twarzy, a dzięki któremu cienie przez dłuższy czas pozostaną na powiekach. Kolejno za pomocą grubego pędzla rozprowadź na twarzy puder. W tym momencie zaczyna się proces blendowania powiek cieniami, dlatego nakładamy cień bazowy aż pod samą brew, co pozwoli optycznie powiększyć oko. Teraz czas na cień główny, który rozprowadzamy na powiece, zaczynając od jej środka. Cienką linię pogrubiamy w kierunku zewnętrznego kącika powieki. Potem za pomocą kredki rysujemy nad rzęsami linię, która biegnie wzdłuż dolnej, zewnętrznej krawędzi powieki. Teraz wystarczy już tylko dodać swoim rzęsom objętości i wydłużyć je za pomocą ulubionego tuszu do rzęs i podkreślić za pomocą kredki lub cienia wyregulowane uprzednio brwi. Dla uwydatnienia kości policzkowych użyj różu, a następnie uszminkuj usta. Obrys ust i zastosowanie bezbarwnego błyszczyka dodatkowo uwydatni nasze usta.
Cenne wskazówki dotyczące użycia cieni Color Riche
Nie należy zachowawczo trzymać się wyłącznie jednego koloru. Warto czasem nieco poeksperymentować. Brązowe i piwne oczy śmiało zatem podkreślajmy kolorem zielonym lub niebieskim, w przypadku oczu o tęczówkach w tych kolorach najlepszym rozwiązaniem są beże i brązy. Jasne cienie powiększają oko i rozjaśniają twarz. Ciemne dają wrażenie “kociego spojrzenia”, ale lepiej znać umiar w ich stosowaniu, gdyż jednocześnie uwydatniają zmarszczki i zmęczenie malujące się na naszej twarzy. Połączenie szarości i fioletu niech będzie pierwszym małym wyzwaniem dla początkujących wizażystek. Powodzenia!