Ulewanie pokarmu – jakie mleko, kiedy poradzić się lekarza, kiedy mija?

Kiedy powinna pojawić się czujność?

Ulewanie mleka jest czymś naturalnym, jeśli jednak towarzyszą mu inne objawy, wówczas konieczna jest konsultacja z lekarzem. Gdy dziecko traci na wadze, co jakiś czas choruje na zakażenie dróg oddechowych, po posiłku ma wysypkę, pojawia się biegunka, wymioty, gorączka to należy odwiedzić lekarza. Czujność powinna obudzić również mała ilość pokarmu zjadana przez dziecko, gdy jest głodne. Ponadto, gdy się krztusi, a ulewanie nabiera na sile. Wszystkie te objawy, to sygnał, że koniecznie należy udać się do pediatry.

 

 

Mleko modyfikowane ar

Dzieci, u których pojawia się problem ulewania pokarmu, można podawać mleko modyfikowane ar. Dzięki swojej gęstej konsystencji utrudnia cofanie się treści żołądkowych. Zawiera ono specjalne składniki, które zagęszczają mleko, a zarazem posiada niezbędne wartości odżywcze dla prawidłowego rozwoju dziecka. Powstaje z mleka krowiego. Poddawane jest odpowiedniej modyfikacji, która pozbawia go składników alergizujących, a zarazem pozwala zachować niezbędne wartości odżywcze. Dzięki temu pokarm nie obciąża wątroby oraz nerek i można bezpiecznie podawać je dziecku. Swoją gęstą konsystencję zawdzięcza odpowiednim dodatkom. W zależności od producenta są to: mączka chleba świętojańskiego, skrobia ryżowa, ziemniaczana, kukurydziana, guma skrobiowa z nasion fasoli. Zagęszczają posiłek, a tym samym zmniejszają problem ulewania oraz wymiotów u niemowląt. Dostępne w sklepach mleka modyfikowane ar mają za zadanie nie tylko zmniejszyć problem ulewania, ale również zapobiegają zaparciom.

Zaspokajają głód i wspomagają rozwój

Wiele mam wciąż obawia się podawania mleka modyfikowanego przeciw ulewaniu. Boją się, że nie dostarczą dziecku właściwej ilości wartości odżywczych. Nic bardziej mylnego! Mleka przeciw ulewaniu są w pełni bezpieczne dla maluchów i dostarczają im wszystkich ważnych składników odżywczych. A co najważniejsze skutecznie walczą z ulewaniem. Jeśli jeszcze nie jesteś pewna, zajrzyj na www.zdrowystartwprzyszlosc.pl, znajdziesz tam wszystko na temat ulewania pokarmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *