Aterotromboza – ryzyko, prewencja, leczenie następstw

Aterotromboza jest obecnie jednym z najważniejszych zagrożeń, z którym musi się zmierzyć nasze społeczeństwo. Statystyki nie nastrajają optymistycznie. Już co czwarty Polak umiera z powodu następstw aterotrombozy. Możemy jednak skutecznie przeciwdziałać dalszej eskalacji problemu. Aby tego dokonać niezbędna jest aktywna współpraca całego środowiska medycznego oraz wzajemna wymiana wiedzy i doświadczenia. W tym celu właśnie Instytut Aterotrombozy organizuje doroczną konferencję naukową.

Podczas tegorocznej konferencji zostaną przedstawione zagadnienia związane z czynnikami ryzyka aterotrombozy w różnym wieku. Wybitni wykładowcy omówią skuteczne metody prewencji i optymalne sposoby leczenia następstw. Szczególna uwaga poświęcona będzie interdyscyplinarnemu wymiarowi aterotrombozy. Ten niezwykle ważny problem przedstawią wybitni specjaliści z zakresu medycyny rodzinnej, kardiologii, neurologii, pediatrii                             i diabetologii.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą: prof. Robert Ross z Queen’s University w Kanadzie oraz prof. Adam Torbicki, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w latach 2004 – 2007.

Konferencja adresowana jest do lekarzy specjalistów medycyny rodzinnej, kardiologów                 i diabetologów

Dodatkowe informacje:
Sławomir Rybka
Instytut Aterotrombozy
tel. +48 (22) 853 72 64
kom. +48 600 41 23 56
slawomir.rybka@aterotromboza.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *