Dlatego też zawczasu trzeba podnosić jej jędrność poprzez masaże i ćwiczenia gimnastyczne. Wypielęgnowana, giętka szyja dodaje ruchom wdzięku i elegancji.

Bezpośrednio po wieczornym myciu, kąpieli płuczemy ją ciepłą wodą, pokrywając uprzednio pianą mydlaną ( mydło przetłuszczone, normalne lub w płynie), masujemy dwiema miękkimi szczoteczkami, zaczynając od nasady szyi w kierunku uszu. Po paru minutach masażu mydło spłukujemy ciepłą wodą. Na zakończenie masażu dobrze jest polać kark chłodną wodą tak, aby spływała po szyi, a następnie wytrzeć suchym ręcznikiem. W suchą skórę szyi wklepujemy krem odżywczy aż do całkowitego wchłonięcia.

Przynajmniej raz w tygodniu wskazane jest natrzepywanie szyi ręcznikiem frotte zwilżonym w roztworze soli kuchennej. Zwiotczałą skórę szyi doskonale odmładzają i odświeżają okłady naprzemian ciepłe i zimne. W tym celu należy przygotować 2 miseczki z ciepłą i zimną wodą oraz ręcznik lub serwetkę.

Zaczynamy od okładu ciepłego. Zmoczony ręcznik wyciskamy i owijamy dookoła szyi przytrzymując oburącz jego końce. Po 2 minutach zmieniamy kompres na zimny. Zabieg powtarzamy 2 razy, następnie wycieramy suchym ręcznikiem i kładziemy okład odżywczy: jedna łyżeczka lawendy, jedna łyżeczka rozmarynu, ½ łyżeczka mąki kartoflanej, ½ szklanki gorącej wody. Maseczkę ogrzewamy bez zagotowania aż utworzy się gęsta papka. Nakładamy na szyję (można również na dekolt) za pomocą drewnianej łopatki. W celu utrzymania ciepła należy maseczkę nakryć płatkami ligniny, ceratką i ręcznikiem frotte.

Po 30 minutach zmywamy i wklepujemy krem odżywczy. Godny polecenia jest sposób naszych babek – opatrunek z świeżych ogórków i ich łupin. Kładziemy je na serwetce lub ręczniku, którym następnie owijamy szyję na 10 minut. Aby szyi nadać sprężystość, giętkość konieczna jest po powyższych zabiegach gimnastyka.

Ćwiczenie 1: rano, zaraz po przebudzeniu, nie wstając z łóżka kładziemy się na brzuchu, ręce wyciągamy wzdłuż tułowia i unosimy 10 razy. Tułów pozostaje nieruchomy.

Ćwiczenie 2: leżymy na brzuchu, ręce splatamy za sobą na wysokości pośladków i unosimy głowę oraz górną cześć tułowia 10 razy.

Niezależnie od podanych ćwiczeń wskazane jest w ciągu dnia wykonywanie kilku skłonów lub ruchów obrotowych głową. Im więcej mamy możliwości wykonywania różnych ruchów i ćwiczeń, tym szyja będzie smuklejsza. Pamiętajmy o konieczności trzymania prosto głowy, gdyż jest to jeden z podstawowych warunków ładnego poruszania się.

Autor: Elzbieta Skowron Życińska


Wszelkie prawa zastrzeżone. Wtórna publikacja, kopiowanie lub rozpowszechnianie powyższej treści lub zdjeć produktu, bez zgody firmy jest zabronione

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *