Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś wstawała rano, zakładała cokolwiek i za każdym razem spoglądała w lustro z satysfakcją? Nie jest to marzenie ściętej głowy. Spróbuję umilić Ci poranki, dając kilka ważnych wskazówek. Dopasowuj stroje nie tylko pod względem kolorów (patrz Feeria barw), ale weź pod uwagę swoją figurę, do której nie każdy fason pasuje.

Istnieją bowiem fasony, które wcale nie podkreślają jej uroków, są też takie, które sprawiają, że wyglądasz idealnie.Najważniejsze w efektownym ubiorze to, to by uwydatnić to, co Ci szczególnie w Twoim wyglądzie odpowiada oraz skrzętnie ukryć to, czego w nim najbardziej nie lubisz.

Twoja sylwetka

Spróbuj narysować kontury swojego ciała – śmieszna zabawa, a przy okazji ciekawe doświadczenie.


To jest mój rysunek

Tak się widzę, gdy stanę przed lustrem w nienajlepszym humorze. Na pierwszy rzut oka nie wyglądam zbyt efektownie, prawda? Ale z wiarygodnych źródeł wiem, że wcale nie jest aż tak tragicznie.

Ciekawy i sprawdzony jest fakt, że hasło figura, wypowiadane zwłaszcza w obecności kobiet natychmiast kojarzone jest z wszelkimi możliwymi mankamentami sylwetki. Ilość tych mankamentów uzależniona jest od "stopnia zakompleksienia"… z mojego własnego doświadczenia również od mężczyzny, który na szczęście ten stopień potrafi zredukować do zera.


Porównaj swój rysunek z typami sylwetki, które są następujące:

  • prosta – przypominająca prostokąt, bez wcięcia w talii, płaskie pośladki i wąskie biodra;
  • zaokrąglona – zaznaczona talia, okrągłe pośladki i biodra;
  • mieszanka linii łamanych i krzywych – proste ramiona, zaznaczona talia i szerokie biodra;
  • pełna i okrągła – krótka talia i długie nogi, często szersza w pasie niż w biodrach.

Jeśli masz prostą sylwetkę – fasony Twoich ubrań powinny być proste i luźne z zaznaczoną talią, tylko wtedy gdy i u Ciebie talia jest zaznaczona.

Jeśli masz zaokrągloną sylwetkę – polecam fasony z podkreśloną talią, zaokrąglone, płynne, miękkie kształty bez wyraźnej konstrukcji. Ramiona reglanowe lub miękko się układające – nigdy prostokątne. Swobodne, falujące spódnice.

Jeśli masz sylwetkę prostą, miękką – kieruj się wskazówkami dla typu prostego. Zwróć jednak uwagę na swobodę i miękkość wokół pasa i bioder.

Jeśli masz sylwetkę pełną, okrągłą – korzystne są dla Ciebie proste fasony, które układają się od ramion do ud w prostą linię, tak by szeroki pas przyciągał wzrok. Powinnaś korzystać ze wskazówek dla sylwetki prostej.

 

Autor: Małgorzata Ziewiecka

Doradca wizerunku, wizażysta, stylista i charakteryzator teatralno- filmowy. Ekspert w dziedzinie makijażu ślubnego oraz stylizacji ślubnej. Redaktor serwisu Feeria Barw – Magia Makijażu www.makijaz.net. Wykorzystując swoje pedagogiczne i artystyczne wykształcenie połączone z doświadczeniem zawodowym prowadzi szkolenia grupowe oraz indywidualne konsultacje w zakresie kreowania wizerunku i analizy kolorystycznej. Współpracuje z firmami kosmetycznymi i odzieżowymi działającymi w kraju i za granicą (stylizacje, makijaże, sesje do katalogów), agencjami modelek, agencjami reklamowymi, znanymi fotografami oraz przy sesjach dla magazynów o modzie, urodzie i innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *