Antykoncepcja a alkohol

Pogawędki na tematy związane z Antykoncepcją oraz świadomym planowaniem rodziny...

Moderatorzy: Szkorbik, Eliz@, dodocia, michell, Marzena, hexi, moderatorzy

adwww
~nowy na forum
Kontaktowanie:

Re: Antykoncepcja a alkohol

Postautor: adwww » sob kwie 15, 2017 12:20 pm

skoro to było w czasie odstawienia to nie powinno się nic dziać, bo i tak nie było żadnych substancji do wchłonięcia się, a w czasie odstawienia i tak jest się bezpiecznym :)
dott
forumowicz

Postautor: dott » wt kwie 25, 2017 9:05 am

Też myślę że to nie ma znaczenia, biorę tabletki belara i też mam taką siedmiodniową przerwę ale nie unikam alkoholu jak jest okazja, jeszcze przeczytam raz ulotkę ale wydaje mi się że tam nie ma wzmianki żeby alkohol obniżał skuteczność tabletek
Marina
~nowy na forum

Postautor: Marina » wt kwie 25, 2017 9:19 pm

Zależy ile czasu minęło. Jesli wiecej niz 4h to nie ma czym sie przejmowac
strajka3
~nowy na forum
Kontaktowanie:

Postautor: strajka3 » śr cze 28, 2017 8:33 pm

Można pić alkohol, ale jak nie chcesz to na zapas, na całe lato można kupić sobie takie kolorowe drinki bezalkoholowe http://bezalkoholowe.com/47-drinki . Ja jestem a takimi rozwiązaniami, ale zapytaj jeszcze lekarza co on na to, w jakim cyklu możesz pić, a w jakim nie, choć ja uważam, ze możesz pić w każdym :)
priestness
forumowicz

Postautor: priestness » pn lip 03, 2017 12:28 pm

Zawsze wszystko jest napisane na ulotce, interakcje z innymi lekami i alkoholem. Z tego co wiem to alkohol rzadko kiedy ma wpływ na tabletki, chyba że wymiotujesz to jest ryzyko, że tabletka się nie wchłonęła. Na pewno nie ma żadnego wpływu na moją wkładkę levosert, picie alkoholu zupełnie nie obniża jej skuteczności ;) Nie ma nawet takiej możliwości, bo ona ma działanie miejscowe w macicy i nie łączy się z krwiobiegiem, po którym krążą procenty ;)
jacunia
~nowy na forum

Postautor: jacunia » śr sie 16, 2017 9:52 pm

to nie problem, pod warunkiem,że nie zwymiotujesz tej pigułki... Nic się nie dzieje, ja stosuje Vines i również czasami piję alkohol i jest git, więc naprawdę nie ma się co martwić :)
Zresztą wystarczy poczytać w ulotce :)

Wróć do „Antykoncepcja”